Jak odnowić podłogę? Renowacja krok po kroku.Powierzchnia, po której stąpamy, to wizytówka każdego mieszkania. Wszelkiego rodzaju niedoskonałości są od razu widoczne, gdy do pomieszczenia wpada światło słoneczne. Dlatego tak istotne jest, aby utrzymać podłogę w dobrym stanie. Jeśli jednak z biegiem lat uległa ona zniszczeniu, to wówczas niezbędna będzie renowacja!

Pielęgnacja podłogi

Decydując się na montaż paneli czy parkietu w swoim mieszkaniu musimy wiedzieć, jak bardzo wymagający jest to materiał. Zachowa swoje właściwości i estetyczny wygląd tylko wtedy, gdy będzie właściwie pielęgnowany. Po pierwsze, drewno nie toleruje wody, dlatego mycie podłogi mopem lepiej sobie odpuścić. Istnieją specjalne preparaty do powierzchni olejowanych i lakierowanych, które ułatwią dbanie o parkiet. Trzeba również pamiętać o regularnym odkurzaniu, gdyż drobinki piasku również rysują powierzchnię. Na koniec, warto zabezpieczyć meble podkładkami filcowymi, aby zminimalizować tarcie. 

Cyklinowanie - SPA dla podłogi

Zdarza się, że z jakiegoś powodu zaniechaliśmy wymienionych wyżej czynności lub po prostu zastaliśmy mieszkanie z zapuszczoną podłogą. Do podstarzałej powierzchni należy zastosować wieloetapowy zabieg zwany cyklinowaniem. To sprawdzony sposób na odnawianie podłóg. Polega na wielokrotnym przecieraniu powierzchni papierem ściernym o różnej ziarnistości. Po wykonaniu kilku takich cykli, na podłogę nakłada się warstwę olejową lub lakier, w zależności od preferencji. Po wykonaniu cyklinowania należy zaopatrzyć się w specjalne środki do ochrony powierzchni, aby możliwie najbardziej odwlec w czasie powtórzenie tego procesu. Tak odnowiona i zakonserwowana podłoga przez długie lata będzie wizytówką Twojego domu. 


Wróć do bloga