Jak pielęgnować podłogi z drewna?Drewno jest bardzo popularnym materiałem stosowanym w wykończeniach. Jest to surowiec naturalny, który doskonale sprawdza się na podłogach, a dzięki niemu każde pomieszczenie staje się zdecydowanie przytulniejsze. Jednocześnie jest bardziej efektowne jeśli chodzi o wygląd. Powinniśmy jednak pamiętać, ze konieczne jest regularne troszczenie się o nie i pielęgnowanie. W jaki sposób zrobić to skutecznie?

Czytaj dalejNa czym polega cyklinowanie podłogi?Piękne drewniane podłogi nigdy nie wychodzą z mody, a dodatkowo jeśli w odpowiedni sposób o nie dbamy, to wyróżniają się również nieprzeciętną trwałością. Parkiety, jak i inne podłogi wykonane z drewna można cyklinować, co zwiększa ich wytrzymałość, a dodatkowo dodaje nowego blasku i pięknego wyglądu. Na czym dokładnie polega proces cyklinowania?

Czytaj dalejTrzy cechy dobrych desek podłogowychWnętrze, wykończone drewnianą podłogą z desek, zyskuje na estetycznym, stylowym i wyjątkowym wyglądzie. Drewniany parkiet jest nie tylko elegancki, lecz również wytrzymały, odporny na uszkodzenia i na upływ czasu.

Czytaj dalejPorady i wskazówki przy montowaniu parkietu. InstrukcjaPo okresie niezwykłej popularności paneli do łask wracają drewniane, klasyczne parkiety. Są nie tylko niezwykle eleganckie, ale i funkcjonalne oraz praktyczne, z powodzeniem bowiem mogą pełnić rolę izolacyjną i grzewczą.Czytaj dalejJakie podłogi nadają się do ogrzewania podłogowego?Ogrzewanie podłogowe jest wydajne i ekologiczne. Dzięki niemu temperatura równomiernie rozkłada się we wszystkich pomieszczeniach, co zapewnia wysoki komfort cieplny. Ponadto dzięki ogrzewaniu podłogowemu nie następuje ruch powietrza i nie wzbija się kurz, szkodliwy dla alergików.

Czytaj dalejJak wkomponować drewniane schody w resztę wnętrza?Drewniane schody są nie tylko solidne, i wytrzymałe, lecz także stanowią doskonały element aranżacji wnętrza. Twarde, bezpieczne oraz odporne na wilgoć będą służyły przez długie lata, nawet w trakcie intensywnego użytkowania. A w jaki sposób wpłyną na wygląd wnętrza twojego pomieszczenia? 

Czytaj dalej