Na czym polega cyklinowanie podłogi?Piękne drewniane podłogi nigdy nie wychodzą z mody, a dodatkowo jeśli w odpowiedni sposób o nie dbamy, to wyróżniają się również nieprzeciętną trwałością. Parkiety, jak i inne podłogi wykonane z drewna można cyklinować, co zwiększa ich wytrzymałość, a dodatkowo dodaje nowego blasku i pięknego wyglądu. Na czym dokładnie polega proces cyklinowania?

Czytaj dalejTrzy cechy dobrych desek podłogowychWnętrze, wykończone drewnianą podłogą z desek, zyskuje na estetycznym, stylowym i wyjątkowym wyglądzie. Drewniany parkiet jest nie tylko elegancki, lecz również wytrzymały, odporny na uszkodzenia i na upływ czasu.

Czytaj dalejMontaż parkietów krok po kroku. Etapy postępowaniaPo okresie niezwykłej popularności paneli do łask wracają drewniane, klasyczne parkiety. Są nie tylko niezwykle eleganckie, ale i funkcjonalne oraz praktyczne, z powodzeniem bowiem mogą pełnić rolę izolacyjną i grzewczą.Czytaj dalejJakie podłogi nadają się do ogrzewania podłogowego?Ogrzewanie podłogowe jest wydajne i ekologiczne. Dzięki niemu temperatura równomiernie rozkłada się we wszystkich pomieszczeniach, co zapewnia wysoki komfort cieplny. Ponadto dzięki ogrzewaniu podłogowemu nie następuje ruch powietrza i nie wzbija się kurz, szkodliwy dla alergików.

Czytaj dalejSchody drewniane jako element aranżacji wnętrzDrewniane schody są nie tylko solidne, i wytrzymałe, lecz także stanowią doskonały element aranżacji wnętrza. Twarde, bezpieczne oraz odporne na wilgoć będą służyły przez długie lata, nawet w trakcie intensywnego użytkowania. A w jaki sposób wpłyną na wygląd wnętrza twojego pomieszczenia? 

Czytaj dalejCzym charakteryzują się podłogi warstwowe?Choć zima już dawno za nami, wszyscy doskonale pamiętamy, jakie ślady po sobie pozostawiła. Wraz ze śniegiem topnieją również drogi, przez co liczba dziur w asfalcie gwałtownie wzrasta. Nikt z nas nie chciałby, żeby podobny los spotkał drewnianą podłogę w naszym domu. Aby zapobiec rozszczelnieniu, producenci podłóg zaprojektowali specjalne drewno warstwowe.

Czytaj dalej