Trzy cechy dobrych desek podłogowychWnętrze, wykończone drewnianą podłogą z desek, zyskuje na estetycznym, stylowym i wyjątkowym wyglądzie. Drewniany parkiet jest nie tylko elegancki, lecz również wytrzymały, odporny na uszkodzenia i na upływ czasu.

Dobre deski podłogowe muszą być odporne na ścieranie

Przede wszystkim deska podłogowa musi być odpowiednio twarda, a co za tym idzie, odporna ścieranie, wgniatanie i zarysowanie. Wyróżnia się  trzy klasy grubości drewna: pierwszą, miękką, nienadająca się na podłogi, drugą, średniotwardą, nadającą się jedynie do pomieszczeń o małym natężeniu ruchu, na przykład sypialni, i trzecią. Dobra deska podłogowa to deska klasy trzeciej, dębowa lub jesionowa. Nie widać na niej zarysowań i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, przez lata zachowując swój wyjątkowy, estetyczny wygląd.

Dlaczego deski lite są lepsze niż warstwowe?

Dobre deski podłogowe to deski lite, o grubości dwudziestu dwóch centymetrów, wykonane w całości z jednego drewnianego elementu. Są bardziej odporne na eksploatację, aniżeli deski warstwowe, ze względu na ich równomierną twardość. Ponadto mogą być poddawane wielokrotnej renowacji, a także prezentują się bardziej elegancko, aniżeli podłogi warstwowe. 

Dobre deski podłogowe to deski odpowiednio zabezpieczone

Trzecią cechą dobrych desek podłogowych jest ich właściwe zabezpieczenie jednym z trzech dostępnych środków:

  • - lakierem,
  • - olejem,
  • - olejowoskiem.

Deski zabezpieczone lakierem będą odporne na ścieranie i na zabrudzenia. Dzięki temu podłoga będzie służyć przez długie lata. Olejowanie z kolei pozwala zachować na podłodze naturalny wygląd i słojowanie drewna, a także jego naturalną strukturę. Jest to jednak czynność, którą należy przeprowadzać częściej, niż lakierowanie: raz na rok lub raz na pół roku. Użycie olejowosku natomiast łączy zalety obydwu wcześniej wymienionych preparatów. Z jednej strony bowiem olej wnika w drewno, wydobywając jego naturalne piękno, z drugiej wosk zabezpiecza parkiet przed brudem oraz kurzem, a także przed plamami.

W naszej ofercie znajdą Państwo parkiety dębowe, jesionowe, bukowe oraz z drewna egzotycznego. Cechuje je staranność wykonania, nowoczesny design, ponadczasowa estetyka oraz wytrzymałość. Oferowane przez nas drewniane parkiety równie dobrze sprawdzą się w domu i w mieszkaniu, co w biurze czy w lokalu usługowym. Wysoka jakość oraz konkurencyjne ceny to nasze kolejne atuty. Zapraszamy!


Wróć do bloga